775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin

Najdeme Vám hezký byt a vyjednáme slevu z ceny i 20 %

Chcete si koupit krásný slunný byt pro sebe, svoji přítelkyni, svého přítele nebo pro svoji rodinu? Nebo chcete, aby pro Vás někdo našel malý levný byt jako výhodnou investici?

Líbilo by se Vám, kdyby Vám někdo pomohl zkontrolovat, jestli byt nemá nějaké skryté vady, jestli ho nekupujete příliš draze, pomohl Vám zkontrolovat smlouvy, abyste nepřišli o byt i o peníze, a k tomu Vám vyřídil mimořádně výhodnou hypotéku? A případně i našel atraktivního nájemníka, pokud budete chtít byt pronajímat?

Pokud ano, máme pro Vás několik tipů.

Vyhněte se potížím při hledání bytu

Hledání je náročné na čas a energii

Na první pohled se to nezdá. Hledání bytu je ale často docela náročné. Fotky na internetu od koupě spíš odrazují a, co je horší, většinou se z nich nic nedozvíte o tom, jak je byt vlastně uspořádaný a jak velké a hezké má místnosti.

Takže Vám často nezbude nic jiného, než o to víc jezdit „po prohlídkách“, „utrhávat se na prohlídky z práce“ v pracovní době nebo na ně jezdit večer za tmy, kdy už pořádně není nic vidět.

Hledání bytu je navíc o to těžší, že opravdu hezkých bytů je nejen v Praze hodně málo. U starších bytů už často nevyhovuje uspořádání, u novostaveb kvalita oken a hlukové izolace.

Estetická kontrola bytu nestačí

Když už přijedete na prohlídku, řešíte možná problém, na co se vlastně zeptat. Na co dávat pozor.

Většinou se lidé na prohlídce podívají na to, jestli nejsou poškrábané podlahy, jestli se jim líbí kuchyňská linka, jestli nejsou příliš podrápaná okna a dveře. A nedostatky za statisíce často objeví, až když je pozdě a byt koupí.

Jen málokdo například ví, že dvojkřídlá francouzská okna u novostaveb se často časem zkřiví a nejdou zavřít, že plísně kolem oken v panelácích v létě nepoznáte, že nejčastějším a nejzávažnějším nedostatkem u novostaveb jsou obvykle mizerná okna s plísněmi v osazení, špatná hluková izolace a zatékání do garáží.

(Ne)koupíte byt za plnou cenu. A (ne)platíte za opravy

Když koupíte byt s vadami za běžnou cenu, jakoby vady neměl, a pak budete nedostatky opravovat za své peníze, snadno zaplatíte i stovky tisíc navíc.

Přirozené je majiteli vady ukázat a požadovat za ně odpovídající slevu. Ukážeme Vám jak.

Ceny na internetu jsou i o 20 % přehnané. Nejčastěji překvapivě od přímých majitelů

Velká část majitelů nabízí své nemovitosti často i o 20 % dráž, než za kolik se prodají. Víte proč? Většina lidí má o své nemovitosti nerealistické představy. Lidé si vždycky myslí, že ten jejich byt je hezčí, než jsou ty ostatní. Také svůj byt vidí „pěknější“, než jak ho vidí ostatní lidé.

A tak majitelé často nezkrotí své představy a začnou nabízet nemovitost za vyšší cenu, než je přiměřené.

Možná Vás to překvapí, ale vůbec „nejdráž“ můžete často byt koupit přímo od majitele. Když lidé kupují byt přímo od majitele, ztratí ostražitost, „než když“ ho kupují od realitky. Myslí si, že ušetří 60 000 Kč za provizi, ale přitom koupí byt od majitele za cenu podle jeho nejlepších představ.

Proto se většina bytů „prodává“ - nabízí - až o 20 % dráž, než za kolik se potom nakonec prodají. Proto není až tak obtížné koupit byt, který jste si vyhlédli, i o 20 % levněji, než za kolik ho právě vidíte nabízet. Ukážeme Vám jak.

Příběh majitele Callida

I já sám jsem si před deseti lety naivně jako student koupil byt v přízemí se spoustou vad (kuchyňská linka na chodbě, ucpané odpady, křivé omítky). Netroufnul jsem si tehdy ale vzít si větší úvěr, abych si mohl koupit byt hezčí.

Když se z něj vystěhovala původní nájemnice, stála mě oprava všech vad 266 000 Kč. Celý příběh si můžete přečíst zde: http://www.hypoindex.cz/jak-rekonstruuje-byt-k-pronajmu-sef-realitky/. Investice do bytu v přízemí se navíc vůbec nemusela zhodnotit. Naštěstí mě tehdy byt stál jen 800 000 Kč, takže jsem na koupi vydělal.

Dnes k nám chodí do Callida spousty lidí pro Aukci hypotéky a mnozí z nich po čase zjistili, že špatně investovali. Protože nedokázali včas zjistit, že koupili za příliš vysokou cenu, že v jejich paneláku osadili špatně okna a zdi kolem nich v zimě zčernaly plísní, že jim otravují život hluční lidé ve vchodě, že slyší dupání sousedů, že jim zatéká přes práh od balkónu voda a tak dále.

Zbavte se aspoň části starostí

Pokud si chcete koupit byt dnes, máte velkou výhodu. Nemovitosti se v současnosti „moc neprodávají“, takže Vám jen tak nějaká „neuteče“. Většinou je dost času udělat pořádný průzkum a říct si o pořádnou slevu.

Pokud si chcete usnadnit hledání, pomoct s výběrem, poradit, na co se při prohlídce zeptat, můžeme to udělat za Vás.

1. Uděláme Vám předvýběr nemovitostí

Prvním krokem bude, že Vám uděláme předvýběr bytů podle Vašich požadavků. Pokud to půjde,  rovnou z fotek Vám pomůžeme poznat jejich potenciál pro vytvoření hezkého bydlení, výhodnou investici, ale i skryté vady, které by Vám bydlení zničily.

2. Půjdeme společně na prohlídku

Ani realitka, ani majitel, nemají zájem Vás aktivně upozorňovat na vady bytu. Musíte je buď sami poznat, nebo vědět, kdo Vám o nich (ochotně) poví.

Když si nás vezmete s sebou na prohlídku, pomůžeme Vám rovnou poznat skryté vady, které snižují hodnotu bytu o statisíce korun. A když si nebudeme jistí, doporučíme Vám stavební audit.

3. Pošleme do bytu stavebního technika

Pokud si nebudeme po prohlídce jistí, zda je byt v pořádku, zavoláme na pomoc stavebního auditora. Stavební auditor Vám pomůže:

  1. Předem se vyhnout vadám (plísním, zatékání v bytě), které by Vám zničily bydlení a zničily by Vaši investici.
  2. Říct si o adekvátní kompenzaci za poruchy, které byste museli opravovat.
  3. Potvrdit si, že je byt fit a že je výhodné si ho koupit.

4. Vyjednávání slevy i 20 %

Poradíme Vám, jak postupovat, kdy a jakou nabídku majiteli předložit, abyste měli vysokou šanci, že se s Vámi dohodne na nižší ceně. Bez ohledu na to, zda předtím uděláme stavební audit, nebo ne.

5. Právní posouzení

Paralelně se stavebním auditem může běžet posouzení návrhů smluv advokátem. Vybrali jsme pro Vás advokáta naší realitní kanceláře, který má s právem k nemovitostem dlouhodobé zkušenosti.

6. Aukce hypotéky mezi bankami

Ve spolupráci s www.callido.cz pro Vás zajistíme mimořádně výhodnou hypotéku díky aukci hypotéky mezi bankami. 

Milé ceny

Ceny, za které to všechno můžete získat, Vás mile překvapí.

Ceník
Vyhledání nemovitosti
 
od 500 Kč / hod.
 
Společné prohlídky
 
od 500 Kč / hod.
 
Vyjednání slevy
 
20 % z vyjednané slevy; nejméně však 500 Kč / hod.
 
Stavební audit
 
Přibližně 100 Kč / m2. K hypotéce nad 3 mil. Kč zdarma!
 
Právní posouzení
 
1 500 Kč / hod.
 

Neváhejte

Neváhejte proto a ulevte si od únavného vyhledávání nemovitostí. Když nám nezavoláte, budete dál trávit čas po večerech vyhledáváním inzerátů, ježděním na prohlídky v pracovní době a nebudete možná ani tušit, na co je potřeba se na prohlídce zeptat, abyste odhalili závažné vady, které mohou natrvalo zničit Vaši nemovitost.

Když nám zavoláte, byt koupíte za o hodně nižší cenu, s větší šancí na jeho zhodnocení a budete se moct soustředit jenom na to, jestli se Vám líbí. Zavolejte nám hned teď a získejte skvělou investici nebo krásné bydlení pro sebe. 

Objednat výhodnou koupi nemovitosti

Jméno
Telefon

Očima klientů

Reference klientů Callido RealityZ koupě mého prvního bytu jsem měl zpočátku respekt, ale s pomocí pana Prčíka se to nakonec obrátilo v poměrně pohodovou záležitost. Hned při první schůzce jsme si ujasnili co a jak bude probíhat, co mě čeká a nemine, to vše řečeno s velkým přehledem a velice srozumitelně. Už při výběru bytu mi byly poskytnuty neocenitelné služby, když mě pan Prčík po společné prohlídce odradil od koupě bytu, které bych později s dost velkou pravděpodobností litoval. Nakonec se výběr bytu podařil, současně mi byly poskytnuty i praktické rady týkající se dispozice bytu, na co si dávat pozor, dokonce jsem dostal kontakt na architekta, který mi pomůže s rekonstrukcí. Zúřadování veškeré administrativy pojící se s nákupem bytu byl ten hlavní důvod, proč jsem asistenci v této věci poptával. A rozhodně mohu říci, že jsem nelitoval. Veškeré konzultace týkající se úprav smluv, a následně i zajištění financování, probíhaly velice rychle a navíc mi byla vyjednána předkupní a kupní smlouva nadmíru výhodná (včetně výrazného snížení kupní ceny), prakticky vylučující jakákoliv rizika během samotného zprocesování nákupu. To vše navíc podpořeno osobní asistencí nejen při prohlídkách bytu, ale i při samotném podpisu smluv, návštěv katastru apod., zkrátka se jednalo o komplexní servis. Doporučuji všem, kteří potřebují nejen prodat, ale také koupit nemovitost a to rychle a hlavně bezpečně bez ohrožení investovaných peněz. Veškeré konzultace byly vždy otázkou minut, a když bylo třeba, rozhodně se nestalo, že by si na mě pan Prčík neudělal čas, nebo že bych ho snad dostal do úzkých. Zkrátka odborník na svém místě, který si vždy ví rady. Kdo chce koupit či prodat nemovitost pohodlně, bezpečně a bez zbytečných nervů, určitě bude spokojen.

Miroslav Valenta, Kladno

S panem Prčíkem jsem konzultovala výběr nemovitosti a postup při koupi několikrát. Vždy byl velice ochoten, bez ohledu na pracovní dobu. V průběhu konzultace mě doporučil spolupracujícího advokáta.  S advokátem byla také velice dobrá domluva. Vše dopadlo podle mého očekávání. Pan Prčík se mnou zůstal v kontaktu i po předání advokátovi, telefonicky. To jsem také ocenila, protože se mnou konzultoval i následné kroky a nemusela ho navštěvovat po každé v sídle společnosti.Celkově jsem velice spokojená s průběhem naší spolupráce. Rozhodně mohu služby Callido doporučit.

Ing. Jitka Tobolová, Praha

S přítelkyní jsme se rozhodli koupit nemovitost a po pár prohlídkách jsme zašli do Callida poslechnout si trochu teorie, abychom více věděli, na co přesně se koukat, na co se ptát a čeho se vyvarovat. Ing. Tomáš Prčík nám udělal přednášku o vadách nemovitostí, jak postupovat při koupi nemovitosti, jak obvykle probíhá koupě nemovitosti a jak kupovat nemovitost, aby se snížila rizika pro kupujícího. Můžu říci, že jsem byl s návštěvou v Callidu spokojený. Rozšířil jsem si obzory a zejména poslední část, týkající se koupě nemovitosti, a postupu při koupi tak, aby se snížila rizika pro kupujícího, mě velice oslovila a pokládám ji za vůbec nejdůležitější z toho, co jsme slyšeli. Tuto část bych doporučil všem, co uvažují o koupi nemovitosti. Myslím si, že Vám to může ušetřit spoustu nervů i peněz. Rozhodně nelituji peněz, které jsem za přednášku zaplatil, myslím si, že to bylo dobrá investice.

Ing. Tomáš Macháček, Praha

Potřebovala jsem během 3 dnů najít pronájem bytu ve specifické a zadané oblasti, 500m od školy mé  dcery (to bylo jedno z kriterií). Firma Callido toto zvládla na jedničku. Nemusela jsem se o nic starat, prohlídky navazovaly na sebe, nebyly žádné časové prostoje. Firma vše zařídila včetně smlouvy, snížení nájmu a převodu elektřiny a finální výběr bytu předčil má očekávání. Jsem naprosto spokojená a příště se svěřím opět do rukou odborníků a profesinálů z Callido Reality! Opravdu služby na vysoké úrovni, které mohu jen doporučit.

Petra Hablová, Praha

Na poradenství se mi nejvíce líbil příjemný, věcný výklad lektora a zjevná znalost problematiky. Nikdo mne nenutil přijmou něco, co sám nechci. Absolvoval jsem kurz Jak neztratil peníze při koupi nemovitosti, kde mi byly objasněny funkce katastru nemovitostí, LV. Ocenil jsem i vysvětlení problematiky "katastrální evidence vs. soudy". Dozvěděl jsem se jak postupují bank a byl mi objasněn institu "úschova". Dále jsem absolvoval konzultaci Právní vady nemovitosti, kde mi byly poukázany nejčastější případy vad, účast možných řešení problematiky situací. Ocenil jsem nabídku dodatečné bezplatné konzultace. Konzultace pana Ing. Tomáše Prčíka doporučuji.

Ing. Jiří Kohutka, Praha