775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin
Ebook

E-book ke stažení

Jak si vybrat nejen typový rodinný
dům

Za hodinu se naučíte vše
potřebné, čemu se
beztak nevyhnete.

Ušetřete i 90 % nákladů na vytápění rodinného domu. Pomůže Vám rekonstrukce domu s dotací z programu Nová zelená úsporám!

Tomáš Prčík, 18.12.2014

Hezčí bydlení se státní dotací

Bydlíte ve starším domě a uvažujete o jeho rekonstrukci, abyste měli hezčí bydlení a nižší roční provozní náklady? Líbilo by se Vám, kdyby Vám i 50 % nákladů na rekonstrukci daroval stát?

Snížení nákladů na vytápění před důchodem

Uvažovat o snížení nákladů na provoz domu, hlavně na vytápění, může být důležité také před důchodem.

Stále více lidí se dnes totiž dožívá vysokého věku ve zdraví, kdy mohou mít aktivní život a nechtějí se stěhovat z bydlení, na které jsou zvyklí. Pro stále více lidí je ale bydlení v rodinném domě v důchodovém věku „neufinancovatelné“, protože jim na pokrytí výdajů na provoz domu nestačí důchod. Zejména pokud zůstanou sami.

Dosažení nízkých provozních nákladů domu před důchodem Vám proto může pomoci zajistit si na stáří bydlení, na které jste zvyklí.

Ať už byste chtěli hezčí bydlení pro sebe, zajistit sobě nebo svým rodičům vyšší „energetickou bezpečnost“ před důchodem, může pro Vás být skvělou cestou smysluplná rekonstrukce domu. 

Opravte dům chytře. Jinak v něm jen utopíte peníze

Podle našich zkušeností většina lidí ale správnou rekonstrukci domu nezvládne.  Postupují většinou tak, že vymění okna (často za méně kvalitní a méně hezká, než byla ta stará), zateplí dům, vymění podlahy, dveře, obklady v koupelně a kuchyňskou linku, vezmou si na to všechno hypotéku a zjistí, že bydlí dál „ve studeném baráku s tmavou kuchyní, kde se i pak hodně protopí“. Přitom, když se udělá rekonstrukce správně, výsledky jsou skvělé.

Příklad

Můžeme Vám ukázat konkrétní příklad, kdy rekonstrukce pomohla snížit náklady na vytápění o 90 % na 10 500 Kč ročně u prvorepublikového 157metrového domu.

55 % nákladů na rekonstrukci Vám zaplatí stát. Ještě o něco víc

Jestli se Vám náš nápad, mít hezčí a úspornější bydlení, líbí, neváhejte a rezervujte si peníze co nejdříve. Stát Vám proplatí i 55 % nákladů na rekonstrukci domu nebo i více.

Kolik peněz můžete na rekonstrukci svého domu získat, najdete v následující tabulce. Podrobné informace najdete zde.

Snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů

Podmínka podpory

Míra podpory z celkových způsobilých výdajů

A.1 – Snížení roční potřeby tepla oproti původnímu stavu alespoň o 40 %, v závislosti na dalších technických požadavcích

30 %

A.2 – Snížení roční potřeby tepla oproti původnímu stavu alespoň o 50 %, v závislosti na dalších technických požadavcích

40 %

A.3 – Snížení roční potřeby tepla oproti původnímu stavu alespoň o 60 %, v závislosti na dalších technických požadavcích

55 %

A.4 – Zpracování odborného posudku pro oblast podpory A

20 000 Kč

A.5 – Zajištění odborného technického dozoru stavebníka pro oblast podpory A

5 000 Kč

Z programu Nová zelená úsporám můžete ale získat ještě další typy příspěvků, např. na výměnu zdroje tepla pro vytápění  a ohřev vody (např. doplnění kotle o solární panely atp.), zpracování projektu, stavební dozor a podobně.

Program Nová zelená úsporám je vymyšlený tak chytře, že když splníte jeho podmínky, tak tím i z realitního pohledu svůj dům výrazně zhodnotíte.

Nízké úroky Vám investici ještě zlevní

Jestli na pokrytí svého dílu nákladů na rekonstrukci domu nemáte dost peněz, můžete využít současných mimořádně nízkých úrokových sazeb.

Tak například, pokud by celkové náklady rekonstrukce činily 1 750 000 Kč a z toho by Vám stát zaplatil 483 000 Kč, na výdajích za topení byste ušetřili 90 000 Kč, tak, jak to bylo v našem příkladu, mohli byste si nyní díky mimořádně nízkým úrokovým sazbám půjčit chybějící částku 1 267 000 Kč s měsíčními splátkami okolo 6 400 Kč na dobu 20 let. Tím ušetříte přes 12 000 Kč ročně bez potřeby jakýchkoliv vlastních prostředků. A ještě budete mít hezčí bydlení.

Ještě důležitější je rekonstrukce před důchodem

Rekonstrukci domu s podporou Nová zelená úsporám můžete doporučit i svým rodičům, kteří žijí v rodinném domě. I kdyby se hypotéku 1 267 000 Kč z našeho příkladu rozhodli splatit za 12 let, protože jdou za 12 let do důchodu, zvýšily by se jim sice měsíční výdaje před důchodem o přibližně 2 500 Kč měsíčně (splátka 9 898 Kč), ale na důchod by se jim snížily výdaje na domácnost o příjemných přibližně 7 500 Kč. Měsíčně. A to už stojí za to!

Pomůžeme Vám s hypotékou. I se získáním dotace

Pokud se nechcete všechno učit sami, řešit, jak dotaci z programu Nová zelená úsporám získat, nedělejte si s tím sami starosti a zavolejte nám.

  • Naši kolegové Vám pomohou získat podporu z programu Nová zelená úsporám a poradí Vám ohledně možností získání podpory zcela zdarma.
  • Získáte srovnání podmínek hypoték vhodných pro kombinaci s programem Nová zelená úsporám na jednom místě do 20 minut. A včetně RPSN.
  • Velkou část podkladů potřebných k získání hypotéky a podpory z programu Nová zelená úsporám zajistíme s našimi kolegy za Vás.
  • Zkontrolujeme, zda se podmínky Vaší úvěrové smlouvy shodují s těmi, které jsme Vám slíbili, dříve, než podepíšete úvěrovou smlouvu.
  • Zajistíme pojištění nemovitosti a jeho vinkulaci.
  • Každé pondělí Vám pošleme report e-mailem, jak vše postupuje. Abyste měli kontrolu.
  • Obslouží Vás zkušení poradci, kteří pomohli 100 až 350 klientům před Vámi.
  • To vše je pro Vás navíc zcela zdarma. Místo Vás nám zaplatí banka, kterou si vyberete.
  • O co nejvýhodnější podmínky hypotéky se Vám budeme starat po celou dobu jejího „života", jako to pro některé klienty děláme již 10 let!

Poradenství zdarma

Poradenství ohledně možnosti získat podporu z Nové zelené úsporám i ohledně získání mimořádně výhodných podmínek je v Callidu zdarma a bez závazků.

Využijte příležitost dřív, než bude pozdě

Jestli by se Vám líbilo vylepšit si bydlení, ušetřit za plyn a elektřinu desítky tisíc ročně, zajistit si možnost bydlet v domě na stáří, získat státní dotaci, neváhejte. Prostředky v programu Nová zelená úsporám jsou omezené. Zavolejte nám a rezervujte si je proto co nejdříve.

Objednat výhodnou koupi nemovitosti

Jméno
Telefon