775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin

Kde si koupit byt na investici

Chcete si koupit byt na hypotéku, aby se sám splácel a měli jste z něj příjmy na důchod?

Potíž je ta, že koupit byt na hypotéku v Praze, aby se úplně splácel z nájemného, je dnes už velice obtížné. A koupit byt ve městech, kde jsou byty hodně levné a lze tam dosáhnout vysokých příjmů z pronájmu vzhledem k ceně, je často riskantní. Je dobré jich kdyžtak koupit několik najednou, aby Vám celkové příjmy z nájmu kryly výdaje na řešení potíží s neplatícími nájemníky.

Řada lidí se proto poohlíží po koupi bytu v krajských nebo okresních městech. Tam, kde žijí nebo se narodili. Koupit si byt, který se bude během Vašeho aktivního života splácet sám a na důchod budete mít příjmy navíc z jeho pronájmu, je lákavé.

Na této stránce se dozvíte více o tom, co udělat, abyste zvýšili svoji šanci, že se byt kromě příjmů z nájemného i zhodnotí. Tedy jeho hodnota v čase poroste.

Není to totiž úplná samozřejmost, jak ukazuje například graf vývoje cen bytů v okrese Domažlice. Jak můžeme vidět, ceny zde v letech 2009 až 2017 tolik nevzrostly. Takže by zde zisk býval byl tvořen hlavně příjmy z nájemného. Samotný údaj za rok 2017 bereme zatím jako předběžný – který bude ještě revidován směrem nahoru.

Poznámka ke grafům: Všechny údaje sloužící pro výpočty vývoje cen bytů, které naleznete na této stránce, jsou z dílny Českého statistického úřadu.

Dobrou zprávou je, že existují ekonomické veličiny, které v dlouhodobém horizontu ceny nemovitostí „poslouchají“. Většinou je následují.

Jedním z nich – všeobecně dobře známým, je třeba nezaměstnanost. Nebo růst mezd.

Vysoká nezaměstnanost nutí lidi k opatrnosti, takže se bojí zadlužovat. A jsou často nucení stěhovat se za prací do jiného regionu.

I toto si můžeme ukázat na příkladech. Vidíte, že nezaměstnanost v Ústí nad Labem se v roce 2017 dostala dokonce na ještě nižší úroveň, než kde v roce 2008 začala. Ceny bytů ovšem „vytlačila“ již jen o 5 % nad úvodní úroveň. Přitom bylo ale celé období možné naslouchat indikátoru (oranžové sloupce), který téměř po celé období mírně klesal. A naznačoval tak očekávaný výsledek.

Poznámka ke grafu: Údaje sloužící pro výpočty ohledně nezaměstnanosti pocházejí ze statistik Ministerstva práce a sociálních věcí. Pro lepší názornost závislosti cen bytů na míře nezaměstnanosti jsme údaje o míře nezaměstnanosti v grafech převedli do tvaru (1 – MN), tedy (jedna mínus míra nezaměstnanosti) a převedli do indexu začínajícího hodnotou 100 %.

Navíc je nutné mít na paměti, že téměř po celé sledované období dostával trh silný dopping ve formě extrémně nízkých úrokových sazeb hypoték, které nákup bytu výrazně zlevňovaly.

Jestli chcete, aby se kromě příjmů z nájemného také zvyšovala hodnota Vašeho bytu, do nákupu se nevrhejte bezhlavě.

A podle čeho tedy vybrat region pro nákup bytu na investici?

Žádný indikátor Vám samozřejmě garanci na budoucnost nedá. Přesto ale existují takové, které výrazně zvýší pravděpodobnost dobrého výsledku. A určitě není radno jít proti nim.

Připravili jsme pro Vás e-book, ve kterém můžete poznat pravděpodobně tu nejdůležitější veličinu, kterou je potřeba sledovat pro růst cen nemovitostí. Ale hlavně, najdete v něm seznam konkrétních okresů v České republice, ve kterých jsou hodnoty tohoto nejdůležitějšího nám známého indikátoru příznivé. Nebudete pak muset trávit hodiny vybíráním příslušných údajů z tabulek Českého statistického úřadu. A výrazně zvýšíte pravděpodobnost růstu ceny Vašeho bytu.

K tomu se dozvíte, co hraje pro lidi další nejdůležitější roli při výběru lokality při koupi bytu.

Co Vám pomůže sehnat čistotné nájemníky

Navíc v e-booku najdete řadu dalších užitečných tipů a bonusů, které se hodí, když chcete pronajímat byt. Asi budete třeba chtít, abyste si vybrali čistotné a spolehlivé nájemníky. To si přeje každý majitel bytu. Řada z nich ale postupuje tak, že si vysloveně říká o pravý opak. Dočtete se, jak se v tom vyhnout některým chybám.

Jak urychleně vystěhovat neplatiče

Dalším užitečným bonusem, který dostanete navíc k výběru okresů, které mají větší potenciál pro růst cen bytů, je odkaz, kde se dozvíte, co můžete udělat proto, abyste mohli z bytu nájemníky urychleně vystěhovat. V případě, že dojde na nejhorší – přestanou platit nájem.

Pomoc hlavně pro nováčky

Jestli se tedy chystáte na koupi svého prvního bytu na investici, může Vám e-book pomoct k výběru bytu s rychleji rostoucí cenou, vyhnout se chybám při jeho výběru a problémům s nájemníky.

Cena 249 Kč do konce roku 2020

Do přípravy e-booku jsme "nalili" asi pět hodin sbírání potřebných dat. Do bonusů, které v něm získáte, zase spoustu zkušeností a vědomostí z draze placených kursů. Jak můžete tedy vidět sami, je jeho cena velice "lidová". Pokud si e-book chcete koupit, tak neváhejte. Každý rok ho trochu zdražujeme.

Garance vrácení peněz

Tak jako u našich dalších e-booků a veřejných kursů, máte u nás garanci vrácení peněz. Pokud nám do 30 dnů ode dne, kdy Vám e-book pošleme, dáte vědět, že Vás zklamal a že chcete vrátit peníze, tak Vám je vrátíme. Takže nic neriskujete.

Jak si e-book objednat

V tomto jsme oldschooloví. Pro objednání e-booku nám napište na tomas.prcik(zavinac)callidoreality.cz nebo nám zavolejte na 775 70 60 10. Pošleme Vám číslo účtu pro platbu a po jejím zaplacení Vám e-book pošleme e-mailem.

Než se pustíte do investování svých draze vydělaných peněz, zjistěte si, kde mají ceny bytů šanci na rychlejší růst. Ať nedopadnete jako lidé při investici do bytů třeba v Chebu.

Jestli se nás chcete ještě na něco zeptat, zavolejte nám na 775 70 60 10 nebo nám na sebe zanechte kontakt prostřednictvím tohoto formuláře. A my se Vám ozveme zpět.

Chci se na něco zeptat. Zavolejte mi!

Jméno
Telefon